Lotito tvrdí, že ManU si kúpil Machedovu rodinu


Prezident talianskeho futbalového klubu Lazio Rím Claudio Lotito v stredu vyhlásil, že Manchester United zaplatil rodine odchovanca Lazia Ríme, čiže “biancocelesi”, Federicovi Machedovi za prestup do Anglicka 1,5 milióna eur. Nádejný zakončovateľ mal v tom čase iba štrnásť rokov a Lazio si ho nemohlo zmluvne podchytiť. Po dovŕšení 17. roku podpísal Macheda v auguste 2008 s klubom z Old Trafford profesionálnu zmluvu. Rímsky rodák už dlhšie žiaril v mládežníckych výberoch “červených diablov” a v nedeľňajšom ligovom zápase proti Aston Ville dostal od kouča Sira Alexa Fergusona pri absencii Wayna Rooneyho a Dimitara Berbatova dôveru aj v seniorskom drese. Mladík do zápasu naskočil ako striedajúci hráč a v 93. min utešenou strelou pri svojom debute rozhodol o dôležitom víťazstve ManU 3:2. Anglické média a najmä fanúšikovia Manchestru si talentovaného útočníka okamžite obžúbili, o to väčší smútok zavládol v Taliansku. “Manchester United zaplatil Machedovmu otcovi 1,5 milióna eur. Chlapec sám dostal z toho iba 80 000, ale ponúknutím vysokej zmluvy za 14-ročného hráča presvedčili jeho rodinu k presťahovaniu sa. Veža ľudí ma kritizuje za to, že sa mi ho nepodarilo udržať v Laziu, ale bol to obrovský obnos peňazí. Našťastie prezident UEFA Michel Platini pripravuje pravidlo, ktoré by takýmto prestupom zabránilo,” povedal pre oficiálnu internetovú stránku klubu z “Večného mesta” Lotito a dodal: “Náš mládežnícky systém je, zdá sa, iba stratou času, ak si uvedomíme koľko hráčov sa dostane do prvého tímu.”
Macheda pôsobí v Manchestri od roku 2007, teda od svojich 16 rokov. Podľa predstáv prvého muža európskeho futbalu Michela Platiniho by v podobných prípadoch museli veľkokluby zaplatiť materským klubom talentovaných futbalistov primerané odstupné.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *