Larsson sa budúci pondelok vracia z Manchestru do Švédska


Medzi Manchestrom United a švédskym futbalovým klubom Helsingborgs IF sa nečrtá žiadna nová dohoda – útočník Henrik Larsson by sa budúci pondelok mal vrátiť z hosťovania do Škandinávie.

Renomovaný švédsky futbalový útočník Henrik Larsson ukončí tento týždeň svoje krátkodobé hosťovanie v Manchestri United tak, ako bolo pôvodne dohodnuté medzi mužstvom z Old Traffordu a švédskym klubom Helsingborgs IF už v januári pri pôžičke kanoniera na 10 týždňov.

Tridsaťpäťročný 95-násobný reprezentant “troch koruniek” sa pred začiatkom domácej najvyššej súťaže (hrá sa systémom jar – jeseň) vráti do svojho rodného mesta, hoci United momentálne v ofenzíve zápasí s maródkou. Pre zranenie kolena bude Sirovi Alexovi Fergusonovi približne mesiac chýbať Nór Ole-Gunnar Solskjaer a otáznik visí nad Waynom Rooneym, ktorý indisponovaný (takisto koleno) opustil trávnik v 73. min sobotňajšieho zápasu Premier League na Anfield Road (Manchester vyhrali nad FC Liverpool 1:0).

podľa Stuarta Baxtera, kouča Helsingborgu, o prípadnom predĺžení Larssonovho účinkovania na “ostrovoch” zainteresované strany nerokovali: “Všetci sme si vedomí situácie. Manchester nás preto neoslovil ani len s prvou ponukou, nieto už nejakou ďalšou. Ako profesionál dokonale chápem, že pre Henrika by to bolo pekné, ale my sme jeho uvožnením počas zimnej prestávky prejavili dobrú vôžu a vôbec sa neobávame, že by sa to teraz mohlo obrátiť proti nám.”

Bývalý hráč Feyenoordu Rotterdam, Celticu FC a FC Barcelona ohlásil po MS 2006 ukončenie svojej medzinárodnej kariéry a zamieril do Škandinávie. V drese Manchestru sa strelecky presadil už 7. januára v 3. kole FA Cupu – Anglického pohára proti Aston Ville (2:1) a dal aj gól v Premier League, konkrétne do siete Watfordu, keď líder tabuľky 31. januára doma vynikol 4:0.

Posledné vystúpenie počas stáže by Larsson mal absolvovať v sobotu 10. marca od 18.30 h SEČ na The Riverside Stadium proti Middlesbrough vo štvrťfinále FA Cupu.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *