Ibrahimovič lepší ako Cristiano Ronaldo, tvrdí Mourinho


Cristiano Ronaldo nie je podľa Joseho Mourinha najlepším futbalistom súčasnosti. Svojrázny portugalský kouč v službách Interu Miláno si myslí, že najlepším je jeho zverenec z útoku Milánčanov Zlatan Ibrahimovič. “Ronaldo je dobrý futbalista a Zlatú loptu zrejme získal právom, keďže jeho tím zvíťazil v Premier League aj v Lige majstrov a on bol najlepším strelcom. Pre mňa je však Ibrahimovič lepším hráčom. Zlatan miluje futbal a je emocionálne agresívny. Má obrovskú mentálnu schopnosť strhnúť za sebou celé mužstvo,” uviedol Mourinho.
Podľa portugalského trénera existujú aj ďalší hráči, ktorí majú vyššie kvality ako jeho krajan C. Ronaldo. Patria medzi nich Brazílčan Kaká a najmä Argentínčan Lionel Messi, ktorý je podľa neho fenomenálny a určite ešte zvíťazí v ankete o Zlatú loptu.
Paradoxne Mourinho si bude môcť už čoskoro zrejme naživo vychutnať vzájomný súboj Cristiana Ronalda a Ibrahimoviča. Manchester United a Inter Miláno totiž tvoria jednu z dvojíc osemfinále aktuálnej edície Ligy majstrov. Prvé zápasy vyraďovacej fázy prestížnej súťaže budú na programe 24. a 25. februára 2009, odvety prídu na rad 10. a 11. marca 2009.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *