Giggs si na svoj 800. duel v drese United bude musieť počkať


Waleský futbalista v službách anglického veľkoklubu Manchester United Ryan Giggs si na svoj jubilejný 800. zápas v drese “červených diablov” bude musieť ešte počkať. Tréner úradujúceho anglického majstra Alex Ferguson ho totiž vyradil z mužstva pred sobotňajším stretnutím 34. kola Premier League proti Tottenhamu. Tridsaťšesťročného najviac dekorovaného futbalistu v anglickej histórii pravdepodobne nechal škótsky kouč odpočívať pred stredajším prvým stretnutím semifinále Ligy majstrov s Arsenalom Londýn.
Ryan Giggs debutoval v drese United v marci 1991 a s klubom zo štadióna Old Trafford má kontrakt platný až do júna 2010. Počas svojej profesionálnej kariéry vyhral 10 domácich titulov, dvakrát triumfoval v Lige majstrov, štyrikrát sa tešil z víťazstva v FA Cupe a dvakrát dvíhal nad hlavu aj domáci Ligový pohár. Už v máji minulého roku vo finále európskej futbalovej súťaže číslo 1 proti Chelsea prekonal bývalý waleský reprezentant rekord Bobbyho Charltona, ktorý sa v drese United objavil v 758 stretnutiach.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *