Giggs odohral za Manchester jubilejný 800. zápas


Stredajšie prvé stretnutie semifinále futbalovej Ligy majstrov 2008/09 medzi Manchestrom United a Arsenalom Londýn (1:0) malo špecifickú príchuť pre domáceho krídelníka Ryana Giggsa. Aktuálne najlepší hráč na anglických trávnikoch podľa Asociácie profesionálnych futbalistov (PFA) Premier League totiž nastúpil na svoj jubilejný 800. zápas za “červených diablov”, čo sa doteraz žiadnemu inému hráčovi ManU nepodarilo. Tridsaťpäťročný stredopoliar sa dostal na ihrisko v 67. min, keď za stavu 1:0 nahradil Andersona.
Giggsovi sa tento fantastický mížnik podarilo dosiahnuť viac ako 18 rokov po debute v seniorskom tíme United, ktorý si odkrútil v marci 1991. Bývalý waleský reprezentant sa v 800. stretnutí za Manchester dočkal aj gólu, ten mu však napokon vzal hlavný arbiter Claus Bo Larsen pre odmávané postavenie mimo hry.
“Ak by sa ma niekto, keď som mal 19 rokov, spýtal, či si myslím, že v tridsaťpäťke ešte budem hrať v semifinále Ligy majstrov, určite by som povedal nie. Jednoznačne mi pomáha, že mám okolo seba takýchto skvelých spoluhráčov,” povedal jubilant. Giggs získal s United 10 národných titulov, štyrikrát si siahol na FA Cup, trikrát na Ligový pohár a dva razy zdvíhal nad hlavu trofej v Lige majstrov. Koncom uplynulého roka prispel k triumfu tímu na klubových majstrovstvách sveta.
Walesan, pre ktorého priaznivci “diablov” žiadajú rytiersky titul, prekonal dovtedajší rekord Bobbyho Charltona v počte zápasov za Manchester (758 duelov) vo vlaňajšom májovom finále Ligy šampiónov proti FC Chelsea. “Počas mojej kariéry ma prenasledovalo množstvo najmä svalových zranení. Teraz mi pomáha to, že už nie som taký rýchly ako predtým, a preto ma už takéto problémy netrápia. Okrem toho mi veľmi pomáha joga, pomocou ktorej sa stále cítim skvelo aj počas náročných zápasov,” dodal Ryan Giggs, ktorý má s Manchestrom United zmluvu do júna 2010.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *