Gary Neville chce zabojovať o miesto v zostave United


Hoci po skončení sezóny 2008/09 vyprší obrancovi a kapitánovi anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Garymu Nevillovi zmluva s jeho súčasným zamestnávateľom, 33-ročný veterán ešte neplánuje zavesiť kopačky na klinec. Nekompromisný pravý bek známy svojimi dlhými autovými vhadzovaniami bol takmer 13 mesiacov mimo hry pre vážne zranenie členka. Počas jeho absencie sa na jeho poste veľmi dobre zapracoval anglický reprezentant Wes Brown, najnovšie sa navyše do pozornosti dostal aj 18-ročný Brazílčan Rafael da Silva, autor jediného gólu United v sobotňajšom derby s Arsenalom Londýn (1:2).
“Jednoducho potrebujem viacero zápasov, aby som sa dostal do hernej pohody. Bol som mimo hry príliš dlho, veľmi rád by som nastúpil na päť – šesť duelov v rade. Musím zostať trpezlivý, každý deň poctivo trénovať a zostať zdravý,” povedal Gary Neville pre britský denník The Sun. Otázne však je, či bude mať dostatok trpezlivosti s bývalým reprezentantom Albiónu tréner ManU Alex Ferguson, ktorého mužstvo začína v boji o titul strácať na vedúcu dvojicu FC Chelsea – FC Liverpool.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *