Finále bez alkoholu


Na budúcotýždňovom finále futbalovej Ligy majstrov 2008/09 v Ríme medzi Manchestrom United a FC Barcelona si prítomní priaznivci nebudú môcť kúpiť žiadne alkoholické nápoje. Poprední talianski činitelia tiež avizujú, že na bezpečný priebeh finále bude dohliadať viac príslušníkov bezpečnostných zložiek, ako je zvykom. Nepokoje sa očakávajú najmä s príchodom niekoľkých desiatok tisícok prívržencov anglického zástupcu.
Starosta “večného mesta” Gianni Alemmano osobne apeloval na posilnenie bezpečnosti pred blížiacim sa finálovým duelom, ktorý odohrajú v stredu 27. mája o 20.45 h na Olympijskom štadióne. Britský vládny úrad pre zahraničie a Commonwealth (FCO) navyše odporučil priaznivcom “červených diablov”, ktorí vycestujú budúci týždeň do Ríma, aby sa v záujme svojej bezpečnosti vyhýbali niektorým častiam talianskej metropoly.
“Požiadal som Ministerstvo vnútra o zvýšenie počtu príslušníkov bezpečnostných zložiek,” vyhlásil Alemanno v rozhovore pre taliansky denník La Repubblica a dodal, že dodržiavanie zákazu predaja alkoholu v baroch či iných obchodoch budú prísne kontrolovať osoby určené pre tento účel.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *