Ferguson odkázal Ronaldovi, že nie vždy sa všetko podarí


Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Sir Alex Ferguson odkázal najväčšej hviezde svojho kádra Cristianovi Ronaldovi, že nie vždy sa mu musí všetko podariť. Najlepší futbalista roku 2008 podľa FIFA a držiteľ mnohých individuálnych ocenení priviedol “červených diablov” v sezóne 2007/08 k triumfu v Premier League i Lige majstrov, keď dokázal siete súperových gólmanov napnúť celkovo 42-krát, čo je na hráča, ktorý nie je čistokrvným útočníkom, úctyhodná bilancia. V aktuálnom ročníku však 24-ročnému rodákovi z Funchalu, zdá sa, zvlhol “pušný prach” a navyše sa mu nevyhýbajú výkyvy formy. Cristiano Ronaldo, známy svojou neochotou podeliť sa so spoluhráčmi o loptu, v apríli dvakrát v dôležitých momentoch chybil a z následného protiútoku dokázalo Porto (štvrťfinále LM 2008/09) a aj Aston Villa (ligový duel) skórovať.
“Pri žiadnom hráčovi neakceptujem zbytočnú stratu lopty, navyše ak z toho rezultuje gól. Osobne sa s ním o tom porozprávam. Ak v európskom futbale stratíte loptu, zvyčajne trvá dosť dlho kým ju dostanete naspäť. Cristiano má neustále pocit, že sa mu zo strany rozhodcov nedostáva adekvátnej ochrany a myslím si, že v niektorých prípadoch má pravdu,” povedal populárny Sir Alex na adresu portugalského reprezentanta a dodal: “Pre futbalistu, ktorý chce divákov zabávať, je ťažké vyrovnať sa s tým, že nie vždy sa mu všetko podarí. Tak to však je a aj Cristiano tomu rozumie, v tom nie je problém. Následná frustrácia z neúspechu je však pochopiteľná. Neverím, že by sa vyžíval v dramatických scénach a sám určite tiež chápe, že si tým škodí.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *