Ferguson chce udržať Téveza v tíme


Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Sir Alex Ferguson si myslí, že cez leto v tíme udrží útočníka Carlosa Téveza aj napriek tomu, že 25-ročný Argentínčan sa často nedostáva do základnej zostavy. “Myslím si, že hral v niekoľkých dôležitých zápasoch. Máme viacero možností. Kúpili sme Dimitara Berbatova, Cristiano Ronaldo taktiež môže hrať na pozícii útočníka. To vytvára trochu problémy, keďže všetci dobrí futbalisti chcú hrať v každom zápase. To je však nemožné. Podľa môjho názoru tu Tévez chce zostať, hoci sa mu súčasné okolnosti veľmi nepozdávajú. Pokúsime sa ďalej spoločne pracovať na dosiahnutí úspechov. Zopakoval som mu, že ho v tíme chceme. Viac nemôžem urobiť,” skonštatoval Ferguson.
Carlos Alberto Tévez, ako znie celé meno dôrazného zakončovateľa, je v drese United len na hosťovaní z West Hamu United a po skončení sezóny má možnosť vrátiť sa do mužstva “kladivárov”. Škótsky lodivod by ho však rád presvedčil, aby zotrval. “Vždy je na ňom vidieť obrovské úsilie. Je to jedna z jeho najväčších kvalít. Môžeme ho prirovnať ku tigrovi, ktorý bojuje o každú loptu. To my dobre vieme. Mal by tu zostať. Dúfam v to,” dodal 67-ročný kormidelník, ktorý si myslí, že hráč kvalít Téveza by mal hrávať v tíme lídra Premier League. “Šesť kôl pred koncom vedieme v domácej súťaži a v Lige majstrov nás delia od finále dva úspešné zápasy. Na tom má svoj podiel aj Tévez. Ak aj v tejto sezóne vyhráme nejakú trofej, hráčom poviem, že sa na nej podieľali všetci,” zakončil Alex Ferguson.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *