Ferdinand proti Hullu nehral, ale Ferguson s ním počíta


Alex Ferguson zžavil zo svojich nárokov a pripustil možnosť, že stopér Rio Ferdinand nastúpi v zadných radoch Manchestru United v stredajšom finále futbalovej Ligy majstrov s FC Barcelona aj napriek tomu, že vynechal nedeľňajší ligový súboj s Hullom. Práve štartom v záverečnom kole Premier League škótsky kormidelník pôvodne podmieňoval zaradenie skúseného anglického reprezentanta do zostavy pre rímske finále. Ferdinand totiž nemohol pre problémy s lýtkom nastúpiť na ostatné štyri stretnutia a Ferguson má obavy o jeho kondíciu a zápasovú prax. V sobotu síce trénoval s mužstvom a podľa plánov mal cestovať na Humberside, ale napokon bolo všetko inak. “Rio trénoval v sobotu aj v nedeľu ráno, do stredy by mal byť v poriadku,” vyhlásil Ferguson.
Ferdinand si ešte pred víkendom nepripúšťal možnosť, že by na Olympijskom štadióne v Ríme chýbal, teraz už bol vo výrokoch opatrnejší. “Je na trénerovi, či bude mať pocit, že som pripravený proti Barcelone hrať. On sa rozhodne, čo je najlepšie pre celý tím. Nebude brať ohľad na niekoho pocity alebo niečo podobné,” povedal obranca obhajcu najcennejšej európskej klubovej trofeje.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *