Št. mar 28th, 2024

Líder najvyššej anglickej futbalovej Manchester United si udržal vedúcu pozíciu aj napriek zaváhaniu v nedeľňajšom stretnutí 33. kola Premier League v Middlesbrough. “Červení diabli” na severe Anglicka iba remizovali 2:2 aj napriek tomu, že už v desiatej minúte sa ujali vedenia gólom Cristiana Ronalda, pre ktorého to bol tridsiaty presný zásah v prebiehajúcej sezóne.
Mladý Portugalčan mohol po polhodine hry pridať ďalší gól, svoje sólo cez štyroch obrancov však zakončil nepresne. “Boro” sa dočkali vyrovnania v 35. minúte, keď skóroval Brazílčan Alves, zimná posila z holandského Heerenvenu. Hráči Manchsetru sa však ešte predtým dožadovali pokutového kopu za ruku Andrewa Taylora. Strelcom druhého gólu domácich bol desať minút po zmene strán opäť Alves, keď zužitkoval úspešný súboj svojho spoluhráča Aliadiera. Alves mohol o tri minúty dokonca zaznamenať hetrik, jeho strelu zblízka však zblokoval Rio Ferdinand. Manchester napokon neodišiel s prázdnymi rukami, o vyrovnanie a zisk bodu sa postaral Wayne Rooney, keď zakončil akciu striedajúceho Park Ji-sunga. Strata dvoch bodov znamená, že náskok Manchestru pred druhým FC Chelsea sa zmenšil na tri body (77 b., resp. 74 b.). Manchester stratil okrem dvoch bodov aj Ria Ferdinanda, jeho štart v stredajšej štvrťfinálovej odvete v Ligy majstrov proti AS Rím je otázny.
Malý dôvod na oslavu má po nedeľňajšom stretnutí aj napriek výsledku waleský reprezentant Ryan Giggs, ktorý za Manchester odohral jubilejný sedemstopäťdesiaty zápas a na legendárneho Bobbyho Charltona stráca už len deväť stretnutí. “Je v našej povahe nikdy sa nevzdávať. Momentálne máme skvelú formu a dnes sme pokojne mohli zvíťaziť. Musím však uznať aj kvality súpera, ktorý hral naozaj veľmi dobre. Bol to výborný zápas. O Ferdinandovom zranení budeme viac vedieť zajtra,” povedal tréner Manchestru Alex Ferguson. “Pred zápasom by sme remízu určite brali, ale mohli sme aj zvíťaziť. Ja som však spokojný hlavne s našou hrou. Alvesove góly boli skvelé, dnes ale zahral dobre celý tím,” dodal kouč M´Boro Gareth Southgate.
V druhom nedeľňajšom stretnutí si Everton na domácom ihrisku poradil s beznádejne posledným Derby 1:0 a poistil si tak piatu priečku.

Nedeľňajšie výsledky – súhrn:

Everton – Derby County 1:0 (0:0)
Gól: 56. Osman, 36 017 divákov

FC Middlesbrough – Manchester United 2:2 (1:1)
Góly: 35. a 56. Alfonso Alves – 10. C. Ronaldo, 74. Rooney, 33 952 divákov

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....