Evra: “Som pripravený na náročnú skúšku”


Obranca anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Patrice Evra je pripravený na možno najväčšiu skúšku vo svojej kariére. V stredajšom finále Ligy majstrov 2008/09 sa totiž na jeho strane ihriska bude pohybovať jeden z dvoch najlepších futbalistov súčasnosti – krídelník španielskeho FC Barcelona Lionel Messi.
“Bude to pre mňa určite veľmi náročná noc. To si uvedomujem. Messiho rešpektujem, ale som pokojný a plný sebavedomia,” povedal v utorok francúzsky reprezentant Patrice Evra pre denník L´Equipe. “Viem, že musím byť pripravený úplne na všetko. Ak vyhrám s Lionelom 20 osobných súbojov, no potom jeden prehrám, on sa dostane cezo mňa a skóruje, všetci budú hovoriť, že som to pokazil. Tréner Ferguson v šatni povedal: ´Messi? Pat sa o neho postará.´ Dúfam, že ho nesklamem,” vyhlásil ľavý obranca “červených diablov”, ktorí budú na Olympijskom štadióne v Ríme obhajovať zisk “ušatej” trofeje.
Dvadsaťjedenročný argentínsky supertalent zaznamenal v Primera División 2008/09 celkovo 23 gólov, ďalších osem pridal v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov. O sedem rokov starší Evra dokázal ubrániť Messiho v minuloročnom semifinále európskeho pohára č. 1, no pripomína, že Argentínčan sa zmenil. “ľudia stále hovoria o tom, že pred rokom som bol v súboji s ním úspešný. No na to treba zabudnúť, Lionel je už teraz úplne iný. Som si istý, že odvtedy sa vo všetkom dokázal zlepšiť,” dodal Patrice Evra.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *