Evra: “Som pripravený na náročnú skúšku”


Obranca anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Patrice Evra je pripravený na možno najväčšiu skúšku vo svojej kariére. V stredajšom finále Ligy majstrov 2008/09 sa totiž na jeho strane ihriska bude pohybovať jeden z dvoch najlepších futbalistov súčasnosti – krídelník španielskeho FC Barcelona Lionel Messi.
“Bude to pre mňa určite veľmi náročná noc. To si uvedomujem. Messiho rešpektujem, ale som pokojný a plný sebavedomia,” povedal v utorok francúzsky reprezentant Patrice Evra pre denník L´Equipe. “Viem, že musím byť pripravený úplne na všetko. Ak vyhrám s Lionelom 20 osobných súbojov, no potom jeden prehrám, on sa dostane cezo mňa a skóruje, všetci budú hovoriť, že som to pokazil. Tréner Ferguson v šatni povedal: ´Messi? Pat sa o neho postará.´ Dúfam, že ho nesklamem,” vyhlásil ľavý obranca “červených diablov”, ktorí budú na Olympijskom štadióne v Ríme obhajovať zisk “ušatej” trofeje.
Dvadsaťjedenročný argentínsky supertalent zaznamenal v Primera División 2008/09 celkovo 23 gólov, ďalších osem pridal v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov. O sedem rokov starší Evra dokázal ubrániť Messiho v minuloročnom semifinále európskeho pohára č. 1, no pripomína, že Argentínčan sa zmenil. “ľudia stále hovoria o tom, že pred rokom som bol v súboji s ním úspešný. No na to treba zabudnúť, Lionel je už teraz úplne iný. Som si istý, že odvtedy sa vo všetkom dokázal zlepšiť,” dodal Patrice Evra.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *