Dobehnúť Manchester bude ťažké, uznal Benítez


Tréner anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool Rafael Benítez po sobotňajšej prehre na trávniku FC Middlesbrough pripustil, že šance “The Reds” na domáci ligový titul sa značne zmenšili. Mužstvo, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentant Martin Škrtel, podľahlo svojmu súperovi po vlastnom góle Xabiho Alonsa a presnom zásahu Sanliho 0:2. Líder Premier League Manchester United disponuje pred duom prenasledovatežov Chelsea – Liverpool 7-bodovým náskokom. Navyše, zverenci škótskeho trénera Sira Alexa Fergusona majú zápas k dobru.
Španielsky kouč Liverpoolu Benítez si uvedomuje, že tím z Old Traffordu je momentálne na najlepšej ceste za obhájením titulu. “Všetko závisí od nich. Či zaváhajú? Možno. To však ja nemôžem vedieť. Oni teraz majú loptu. My akurát musíme urobiť všetko pre to, aby sme zdolali Sunderland v nasledujúcom kole. Už pred prehrou v Middlesbroughu sme totiž neboli v tabužke v priaznivej situácii. Teraz je pre nás ciež – prvé miesto – ešte ťažšie dosiahnutežný,” uznal tréner
Paradoxné je, že tím z Anfield Road nepredvádza v ostatnom období dobré výkony v Premier League, ale v Lige majstrov dokázal v prvom stretnutí osemfinále v stredu zvíťaziť na pôde Realu Madrid 1:0. “Trápi nás niekoľko zranení a naše opory sú unavené, ale v takých zápasoch, akým bol ten sobotňajší, musíme rozhodnúť o úspechu už v úvodných tridsiatich minútach. Sklamanie z nášho výkonu je vežké. Frustrujúce je to, že sme si vytvorili päť šancí už v prvom polčase, ale nevyužili sme ich. Ak nebudeme dávať góly, nemôžeme víťaziť. Ak nebudeme víťaziť, nemôžeme byť na čele,” pripomenul známu pravdu populárny “Rafa”.
Podobný názor na situáciu v boji o anglický ligový primát má aj tréner sobotňajšieho súpera Liverpoolu FC Middlesbrough – Gareth Southgate: “United víťazia pravidelne. Pre ostatných bude veľmi náročné dobehnúť ich. Vyvíjať tlak na Manchester je ťažká úloha.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *