So. apr 20th, 2024

V utorňajších odvetných stretnutiach štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2006/07 si postup medzi kvarteto najlepších tímov aktuálnej sezóny najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže na starom kontinente vybojovali obe anglické mužstvá.

Manchester United po prehre v prvom stretnutí na Olympijskom štadióne v Ríme 1:2 deklasoval v odvete na Old Trafforde hosťujúci AS 7:1 (4:0), londýnskej Chelsea zabezpečil postup do semifinále gólom v 90. min Michael Essien.
V Manchestri došlo už pred začiatkom zápasu k potýčke medzi fanúšikmi oboch táborov podobne ako pred týždňom v hlavnom meste Talianska, tentokrát však nebol nikto vážnejšie zranení. V samotnom stretnutí neponechali zverenci trénera Alexa Fergusona nič na náhodu a aj bez suspendovaného stredopoliara Scholesa a dvojice obrancov Gary Neville – Vidič sa ujali vedenia už v 11. min zásluhou Carricka. O ďalších šesť minút sa gólovo presadil aj Smith a keď vzápätí pridal tretí gól Rooney, o postupujúcom na vypredanom štadióne Old Trafford už nikto nepochyboval. “Červení diabli” boli aj naďalej pri streleckej chuti, keď prestávku medzi polčasmi ohraničil svojimi gólmi Cristiano Ronaldo. Druhý presný zásah v stretnutí si v 60. min pripísal aj Carrick. Dvadsať minút pred koncom znížil z pohľadu hostí na hrozivých 1:6 De Rossi, posledné slovo však mal v 81. min striedajúci Evra, ktorý uzavrel skóre duelu na 7:1. V Manchestri malo zastúpenie aj Slovensko, keďže duel medzi United a AS Rím viedla rozhodcovská trojica Ľuboš Micheľ, Roman Slyško a Martin Balko.

Na štadióne Mestalla bola Chelsea od úvodu aktívnejším mužstvom, paradoxne však ako prví gólovo udreli domáci. V 33. min si na center Joaquina z pravej strany výborne nabehol Morientes a v páde nedal Petrovi Čechovi v bránke Chelsea žiadnu šancu. Už po siedmich minútach druhého dejstva bolo vyrovnané, keď sa zblízka presadil kanonier “The Blues” Ševčenko. Keďže prvý zápas v Londýne sa skončil rovnako remízou 1:1, vyzeralo to vo Valencii na predĺženie. Proti však bol Essien, ktorý z pravej strany delovkou prepálil Canizaresa stojaceho pri bližšej žrde a zabezpečil tak zverencom portugalského kouča Joseho Mourinha postup do semifinále Ligy majstrov.

Súhrn výsledkov utorňajších odvetných stretnutí štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2006/07:

Manchester United – AS Rím 7:1 (4:0) – prvý zápas 1:2, do semifinále postupuje Manchester
Góly: 11. a 60. Carrick, 44. a 49. Cristiano Ronaldo, 17. A. Smith, 18. Rooney, 81. Evra – 69. De Rossi, rozhodovali: Ľuboš Micheľ – Roman Slyško, Martin Balko (všetci SR), 75 000 divákov
Zostavy:
Manchester United: Van der Sar – O’Shea (52. Evra), W. Brown, R. Ferdinand, Heinze – Carrick (73. Richardson), D. Fletcher – Cristiano Ronaldo, Giggs (61. Solskjaer) – Rooney, A. Smith
AS Rím: Doni – Cassetti, Mexes, Chivu, Panucci – De Rossi (86. Faty) – D. Pizarro, Wilhelmsson (88. Rosi), Vučinič, A. Mancini (90. Okaka Chuka) – Totti

FC Valencia – FC Chelsea 1:2 (1:0) – prvý zápas 1:1, do semifinále postupuje Chelsea
Góly: 33. Morientes – 52. Ševčenko, 90. Essien, rozhodoval: Kyros Vassaras (Gréc.), 50 000 divákov
Zostavy:
FC Valencia: Canizares – Miguel, Ayala, Moretti, Del Horno – Joaquin, Albelda, Albiol (72. Hugo Viana), David Silva – Villa, Morientes (65. Angulo)
FC Chelsea: P. Čech – L. Diarra (46. J. Cole), R. Carvalho, Terry, Ashley Cole – Obi Mikel – Essien, Ballack, Lampard (90.+ Makelele) – Ševčenko (90.+ S. Kalou), Drogba