Community Shield preview


Už zajtra, 5. augusta sa vo Wembley stretne ligový šampión proti víťazovi FA Cupu, aby lepší z dvojice Manchester United – Chelsea zdvihol nad hlavu pohár Community Shield.

United už chystajú odvetu za nevydarené finále FA Cupu, a tak sa môžme tešiť na dobrý zápas, ktorý tradične otvorí novú sezónu.

Oba celky cez leto posilovali, no v kontraste s minulými rokmi je to práve Manchester, ktorý ulovil Veľké ryby v prestupovom období, zatiaľ čo Chelsea zostala v ústraní.

V predpokladanej zostave červených diablov nefigurujú noví chlapci, čo by mohlo znamenať že Nani, Anderson či Hargreaves nastúpia až počas zápasu, alebo si na svoj prvý súťažný zápas budú musieť počkať do začiatku Premier League. Do zápasu sa nepočíta ani s Carlosom Tevezom.

Keďže Louis Saha ani Ole Gunnar Solskjaer ešte nie sú celkom fit, v útoku bude zrejme Wayna Rooneyho podporovať Ryan Giggs. Kvôli zraneniu určite nenastúpia Park Ji Sung a Paul Scholes, nepočíta sa ani s Garym Nevillom, na ktorého post sa zrejme postaví Wes Brown.

Chelsea má taktiež problém so zranenými hráčmi, do zápasu určite nenaskočia Michael Ballack a Wayne Bridge, ktorých trápi zranený členok. Salomon Kalou má problém s kolenom a jeho štart je tiež vylúčený. Naopak Frank Lampard bude manažérovi Mourinhovi k dispozícii po tom, čo sa vyliečil so zranenia prstu. Otáznik visí nad štartom A. Colea a A. Robbena, naopak letná posila Florent Malouda už bude pripravený pomôcť týmu zo Stamford Bridge, podobne ako Steve Sidwell a Tal Ben Haim.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *