Chorý Berbatov, zranený Rooney, spokojný Ferguson


Jeden z favoritov turnaja o titul futbalového majstra sveta klubov Manchester United nepricestoval do japonského dejiska v optimálnom zdravotnom stave hráčskeho kádra. Európsky zástupca môže mať už vo štvrtkovom semifinálovom súboji s ázijským šampiónom Gambou Osaka problémy najmä v útočnej fáze, bulharský zakončovateľ Dimitar Berbatov je chorý a ďalší kanonier Wayne Rooney hlásil po jednom z tréningov zranenie. Berbatova skolilo vírusové ochorenie, ktorým sa nakazil pravdepodobne počas cesty z Londýna, od pondelkového príletu leží v posteli. Vo štvrtok určite nenastúpi. “Berbatov nebude hrať. Nie je na tom dobre, je chorý, odkedy sme pricestovali,” potvrdil tréner United Alex Ferguson a pridal aj ďalšiu zlú správu: “Rooney sa zranil na utorňajšom tréningu, ale veríme, že bude v poriadku. Ostatní hráči nemajú žiadne problémy.”
Škótsky kormidelník je napriek tomu dobre naladený, chce staviť na skúsenosť a do boja o finále zrejme pošle trojicu veteránov Ryan Giggs, Paul Scholes a Gary Neville. V zostave by nemal chýbať Portugalčan Cristiano Ronaldo. “Giggs, Neville a Scholes budú hrať. Majú za sebou množstvo zápasov, ich skúsenosti môžu byť rozhodujúce,” povedal Ferguson, ktorý sa napriek starostiam s Berbatovom a Rooneym nesťažuje na kvalitu svojho mužstva. Naopak, vyjadril sa, že má k dispozícii najlepší tím vo svojej kariére, z ktorého je ťažké vybrať jedenástku vyvolených. “Je to najlepší tím za celú éru môjho pôsobenia v Manchestri. Máme 23 hráčov a iba jeden, brankár Ben Amos, je prakticky nováčikom. Zvyšok predstavuje mimoriadnu kvalitu, väčšinou sú to samí reprezentanti. Napriek tomu nie je žahké koučovať takýchto hráčov a vysvetliť niekomu z nich, že musí sedieť na lavičke,” popísal svoju situáciu Ferguson. Šéf lavičky anglického a európskeho šampióna sa nestotožňuje s prevažne britskou kritikou nevhodného načasovania turnaja. “Nie je to správny postoj. Je pre nás dôležité získať trofej v decembri, môže to byť v polovici sezóny veľmi motivujúci moment,” ponúkol svoj pohľad Ferguson.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *