Česť Manchestru United zachraňoval Číňan Dong


Čínsky legionár Dong Fangžou zachraňoval v utorkovom prípravnom zápase s juhoafrickým klubom Kaizer Chiefs česť futbalistov slávneho Manchestru United. “Červení diabli” zaostali za povesťou z prvého zápasu svojho turné po Juhoafrickej republike, v ktorom zdolali Orlando Pirates presvedčivo 4:0, a tentoraz až gól Donga z 83. minúty zabezpečil výhru favorita. Zverencom trénera Alexa Fergusona “nefungoval” najmä stred poža, kde sa hľadala dvojica Paul Scholes a Ryan Giggs neschopná zásobovať útočný dvojzáprah Ole Gunnar Solskjaer, Guiseppe Rossi finálnymi prihrávkami. Až striedajúci Dong, ktorý po prvej časti hry nahradil nórskeho veterána, rozprúdil anglické útočné snaženie. Brankár Manchestru Ben Foster nemal veľa práce, zamestnal ho azda iba strelecký pokus Gerta Schalkwyka z 30 m. Autora jediného gólu pochválil aj kormidelník Ferguson: “Dongov víťazný gól bol skvelou ukážkou, ako mladý hráč dokáže zachovať pokoj a s chladnou hlavou využije svoju šancu v správny moment. Počkal si a potom poslal loptu do siete. Za posledné tri roky a najmä počas hosťovania v Antverpách sa veľmi zlepšil. Má potrebnú rýchlosť, vynikajúcu fyzickú kondíciu a ťah na bránku, neustále sa zdokonažuje. V decembri už bude mať európsky pas a to je pre nás ďalšia dobrá správa. Aj keď môžu nastať problémy s pracovným povolením, keďže odohral za Čínu iba štyri reprezentačné zápasy, verím, že už o deväť mesiacov môže obliecť dres United.”
Chiefs čaká vo štvrtok súboj s Pirates o finálovú miestenku v sobotnom stretnutí s United na štadióne Loftus Versfeld v Pretórii.

Výsledok:
Kaizer Chiefs (JAR) – Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 83. Dong

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *