Carrickova reakcia na prestup


Tréner Alex Ferguson musel oželieť 18,6 milióna libier, aby našiel nového nositeľa dresu, ktorý od novembra, kedy Keane opustil rady United, visel v šatni “červených diablov”.

“Povedal som mu: ´Dávam ti dres so šestnástkou,´ čo ho naozaj potešilo. Nepochybne prejavil veľa guráže, pretože futbalisti sú niekedy poverčiví v týchto veciach. On však nezaváhal a povedal, že si ho rád vezme,” prezradil Ferguson podrobnosti zo zákulisia futbalovej “inaugurácie”.

Anglický úradujúci vicemajster v pondelok spečatil príchod 25-ročného hráča z Tottenhamu Hotspur po tom, ako Carrick úspešne absolvoval lekársku prehliadku.

“Ponuka prišla v pravú chvížu z profesionálnej aj osobnej stránky. Vycítil som, že ju nemôžem odmietnuť. Rozhodnutie však nemalo nič spoločné s peniazmi, bolo čisto futbalové. Zažil som v Spurs skvelé chvíle, účinkovanie v tomto klube mi dalo veľa. Martin Jol je skvelý tréner, ktorému vďačím v kariére za veľa. Dal mi príležitosť, keď som ju potreboval, stál za mnou a ja mu budem navždy vďačný,” povedal Carrick, ktorý podľa neoficiálnych správ anglických denníkov bude zarábať na Old Trafforde 50 000 libier týždenne.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *