C. Ronaldo odpovedal na kritiku najlepším spôsobom


V posledných týždňoch za svoje výkony kritizovaný Portugalčan Cristiano Ronaldo v stredu večer opäť dokázal príslušnosť k absolútnej svetovej futbalovej elite. Krídelník anglického Manchestru United svojím exportným gólom rozhodol nielen odvetu štvrťfinále Ligy majstrov 2008/09 na pôde FC Porto (1:0), ale postaral sa aj o postup “červených diablov” do semifinále tejto súťaže, keďže prvý duel sa na Old Trafforde skončil remízou 2:2.
Dvadsaťštyriročný rodák z Funchalu na ostrove Madeira prekonal domáceho brankára Heltona už v 6. min, keď z takmer 35 metrov poslal loptu nechytateľne do pravého rohu bránky FC Porto. “Je to najkrajší a najlepší gól, aký som kedy dal. Bola to fantastická strela a už sa neviem dočkať chvíle, keď si ju budeme môcť pozrieť zo záznamu na DVD. veľmi sa teším, že sa mi takto podarilo skórovať,” skonštatoval po zápase Cristiano Ronaldo, ktorý tým najsprávnejším spôsobom odpovedal na kritiku na svoju adresu. V niekoľkých predchádzajúcich dueloch sa totiž väčšinou len utápal v kžučkách či zbytočných pádoch a aj keď občas zažiaril gólom zo štandardnej situácie či peknou strelou, jeho celkové výkony nezodpovedali faktu, že ide o najlepšieho svetového futbalistu za rok 2008. “Keď mi Anderson posunul loptu, hneď som začal premýšžať o tom, že sa jednoducho otočím a vystrelím. Napokon bol z toho krásny gól,” povedal Portugalčan. Svojho zverenca, pochopiteľne, po zápase vyzdvihoval aj kouč Alex Ferguson. “Neuveriteľné. Nádherná strela, absolútne neuveriteľný gól. Brankár nemal žiadnu šancu,” vyhlásil škótsky lodivod a dodal: “Chceli sme predviesť rýchly nástup do stretnutia, no určite nikto nečakal, že sa nám už v 6. min podarí takýto kúsok.”
Cristiano Ronaldo si na Štadióne Draka musel vypočuť piskot na svoju adresu takmer pri každom dotyku s loptou, keďže je odchovancom konkurenčného Sportingu Lisabon. Napriek tomu zažiaril, okrem gólu pripravil pre svojich spoluhráčov viacero ďalších príležitostí a postaral sa o premiérové víťazstvo anglického mužstva na ihrisku FC Porto v pohárovej Európe. “Verím, že po tomto zápase sa nám zdvihne sebavedomie. V ostatných piatich dueloch sme nehrali dobre, no teraz by sa to mohlo zmeniť,” dodal Cristiano Ronaldo.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *