Buffonov agent odhaduje cenu svojho mandanta na 20 mil. eur


Agent talianskeho futbalového brankára Gianluigiho Buffona v stredu vyhlásil, že jeho klient s vežkou pravdepodobnosťou v lete Juventus Turín neopustí. Ak by sa tak však stalo, odstupné by určite neatakovalo astronomických 100 miliónov eur. Tridsaťjedenročný majster sveta z roku 2006 je údajne frustrovaný z nie príliš úspešných výkonov “starej dámy” a prípadnému prestupu do iného popredného klubu s najvyššími ambíciami by sa podľa talianskych médií nebránil. Agent rodáka z mesta Carraro Silvano Martina však Buffonov odchod z “Juve” nepredpokladá. Talianska reprezentačná jednotka medzi troma žrďami do Juventusu prestúpila v roku 2001 z Parmy za 52 miliónov eur, čím sa stala najdrahším gólmanom sveta. V kuloároch sa nedávno špekulovalo, že Manchester City intenzívne lanári Buffona, vedenie turínskeho mužstva však za neho malo požadovať až 100 miliónov eur. “Nemyslím si, že Gigi chce odísť, pretože je najväčším fanúšikom Juventusu. Všetko však záleží od jeho rozhodnutia. Je zrejmé, že ak by si Juventus za jeho odchod vypýtal privysoké odstupné, prestup by sa nikdy nemohol uskutočniť. Buffon nemôže mať momentálne väčšiu hodnotu ako 20 miliónov eur,” povedal Martina v rozhovore pre televíziu Antenna3.
Jeden z najlepších brankárov súčasnosti má s Juventusom platnú zmluvu až do roku 2013. V súvislosti s ďalším možným pôsobiskom Buffona sa najčastejšie spomína Inter Miláno, AC Miláno či Manchester United.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *