Bolt na šlágri ManU – Arsenal, bude trénovať s C. Ronaldom


Hviezdou sobotňajšieho zápasu 37. kola anglickej futbalovej Premier League Manchester United – Arsenal Londýn, v ktorom si domáce mužstvo ziskom bodu môže definitívne zabezpečiť tretí titul v rade, bude trojnásobný olympijský víťaz v šprintoch Usain Bolt. Vedenie “červených diablov” ho pozvalo na návštevu klubu a počas prestávky ho predstaví divákom.
Dvadsaťdvaročný Jamajčan je v Manchestri už od štvrtka a v piatok večer by sa mal na štadióne Old Trafford zúčastniť na tréningu futbalistov Manchestru United. Bolt má v pláne dať šprintérske lekcie najlepšiemu svetovému futbalistovi uplynulého roka Cristianovi Ronaldovi. “Myslím si, že mu mám čo poradiť a ukázať, aby bol ešte rýchlejší ako jeho súperi,” vyhlásil Usain Bolt v rozhovore pre britské médiá. V nedeľu večer sa potom jamajská hviezda zúčastní na odovzdávaní ocenení hráčov klubu (Manchester United Players Awards), kde odovzdá trofej pre “Hráča roka podľa fanúšikov.”
Hlavnou náplňou Boltovho pobytu v Manchestri však bude nedeľňajšia exhibícia v uliciach mesta v netradičnej disciplíne behu na 150 metrov. Svetový rekordér pobeží v prvom rozbehu proti britskému prekážkarovi Andymu Turnerovi a ďalším Britom Simeonovi Williamsonovi a Rickymu Fiftonovi. V druhom rozbehu sa predstavia Američan Ivory Williams, člen víťaznej britskej štafety na 4 x 100 m na OH 2004 Marlon Devonish a Boltovi jamajskí tréningoví partneri Mario Forsythe a Xavier Brown. Prví dvaja z každého rozbehu postúpia priamo do finále. Po exhibícii v Manchestri bude Usain Bolt štartovať ešte 11. júna v kanadskom Toronte a 17. júna na Zlatej tretre v Ostrave.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *