Berbatov je podľa fanúšikov už na Premier League pomalý


Útočník anglického futbalového šampióna Manchestru United Dimitar Berbatov je podľa novinárov a fanúšikov už príliš pomalý a nemá dostatočnú výkonnosť na Premier League. Tento verdikt je výsledkom prvého roku pôsobenia 28-ročného Bulhara na Old Trafforde, ktorý tam prišiel z Tottenhamu za 30,75 mil. libier. Fanúšikovia mu vyčítajú nevýrazné výkony a “neviditeľnosť” najmä vtedy, keď ManU musí zabojovať o výsledok. Tréner Alex Ferguson síce Berbatova verejne podporil, no nie je isté, či ho na finálový zápas Ligy majstrov v stredu proti Barcelone postaví.
“Viem, že niektorí si myslia, že mi na hre nezáleží, ale nie je to pravda. Verte mi,” háji sa útočník, ktorý je už otrávený z posmeškov na svoju adresu a pokračuje: “Som z toho frustrovaný. Keď nehrám dobre, som aj veľmi sklamaný. ľudia sa pozerajú na moju tvár a nie na to, ako hrám.”
Berbatov nazbieral v sezóne 2008/09 14 gólov a rovnaký počet asistencií. Bulharský kanonier uznáva, že na hráča s jeho povesťou to nie je dosť: “Viem, čo robím dobre a viem, v čom musím pridať. Musím sa zdokonaliť, lebo v niektorých zápasoch nejdem na 100%. Som nervózny. Hrám za najlepší klub na svete. Nervozita je tu všade.” Berbatov sa však chce sústrediť na stredajší rímsky večer. “Proti Barcelone to bude ťažký zápas, ale každému stretnutiu prikladáme rovnakú váhu. Na druhej strane hráme za Manchester United, takže dáme do toho všetko,” vyjadril Berbatov odhodlanie pred stredajším veľkým finále.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *