Benítez myšlienkami už na Old Trafforde


Aj keď futbalistov anglického veľkoklubu FC Liverpool čaká v utorok nesmierne náročný a dôležitý odvetný duel osemfinále Ligy majstrov 2008/09 proti Realu Madrid, kouč “The Reds” Rafael Benítez už myslí aj na sobotňajší šláger Premier League na pôde lídra súťaže Manchestru
“Červení diabli” majú pred dvojicou prenasledovatežov Chelsea – Liverpool sedembodový náskok a navyše jeden dohrávaný duel k dobru. Ak by sa teda mužstvu z Anfield Road, ktorého dres si oblieka aj slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, nepodarilo na Old Trafforde v sobotu popoludní zvíťaziť, Gerrard a spol. by pravdepodobne definitívne prišli o šancu tešiť sa po dlhých 19-tich rokoch z 19. ligového titulu v histórii klubu.
Liverpool bol na prelome rokov na dobrej ceste za trofejou ligového šampióna, no z nasledujúcich ôsmich zápasov vyhrali Benítezovi zverenci len tri a klesli na tretiu priečku tabužky, o skóre za londýnsku Chelsea.
“Duel s Manchestrom United bude pre nás kžúčový. Ak vyhráme, môžeme stále rozmýšžať nad titulom. No ak nie, bude to už veľmi, veľmi náročné. Dokonca by som povedal, že to bude už takmer nemožné. Napriek tomu si myslím, že sme stále vo fantastickej pozícii, oveža lepšej ako v posledných sezónach. Dokázali sme, že sa môžeme stále zlepšovať a sobota ukáže, či sa nám podarí túto výkonnostnú latku posunúť ešte o niečo vyššie,” skonštatoval španielsky lodivod FC Liverpool.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *