Beckham prekonal Moora, rekord oslávil asistenciou


Ikona anglického futbalu David Beckham sa zásluhou štartu v sobotňajšom prípravom zápase proti Slovensku (4:0) stala hráčom z poža s najväčším počtom štartov v drese reprezentácie “Albiónu”. Tridsaťtriročný stredopoliar hral od druhého polčasu, keď na ihrisku vystriedal Aarona Lennona a v 70. min nacentroval Waynovi Rooneymu na druhý gól Angličanov. Pre Beckhama to bol 109. zápas v národnom výbere, čím prekonal legendárneho Bobbyho Morra, s ktorým sa doteraz delil o prestížne druhé miesto v anglických štatistikách. Absolútne najviac medzinárodných zápasov (125) z anglických futbalistov má na konte gólman Peter Shilton. K jeho zápisu by sa populárny “Becks” mohol eventuálne priblížiť počas majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike.
“Je to pre mňa a celú moju rodinu obrovská pocta, budem oslavovať v pokoji svojho londýnskeho domu. Keď som mal odohratých 94 či 95 zápasov, neočakával som, že dosiahnem métu sto duelov. Následne mnoho ľudí predpokladalo, že pri okrúhlom jubileu ukončím kariéru v národnom drese, teraz som ale veľmi šťastný,” povedal bývalý futbalista Manchestru United a Realu Madrid, ktorý je v súčasnosti ako kmeňový hráč amerického Los Angeles Galaxy na hosťovaní v AC Miláno. “Vždy, keď zápas začnete na lavičke náhradníkov, dúfate, že sa napokon dostanete na ihrisko a dokážete ovplyvniť meranie síl. Mal som šťastie, že sa mi podarilo naservírovať spoluhráčom zopár dobrých prihrávok,” vyhlásil hráč s vynikajúcou kopacou technikou, ktorý v reprezentáci debutoval v septembri 1996 proti Moldavsku.
David Beckham podľa vlastných slov neočakával, že sa mu podarí stať sa hráčom s najväčším počtom štartov v reprezentačnom drese Albiónu. “Pôsobenie v Miláne mi poskytuje väčšie šance hrať na vrcholovej úrovni, ktorá je nevyhnutná pre účasť v reprezentácii. Zlepšila sa najmä moja fyzická kondícia. Ak by sa mi podarilo prekonať aj Shiltonov rekord, bolo by to skvelé. Musíme sa však najprv kvalifikovať na majstrovstvá sveta a ja by som sa mal vyhýbať zraneniam. Osobne by som si veľmi rád ešte na jednom či dokonca dvoch svetových šampionátoch zahral,” nechal sa počuť londýnsky rodák.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *