St. mar 27th, 2024

Ikona anglického futbalu David Beckham sa po sobotňajšom zápase 6. skupiny európskej kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2010 v JAR Anglicko – Kazachstan (5:1) posunula na tretiu priečku historickej tabuľky “Albiónu” v počte štartov v reprezentačnom drese Anglicka. Tridsaťtriročný stredopoliar amerického tímu Los Angeles Galaxy sa na ihrisko vo Wembley dostal v 79. minúte ako striedajúci hráč, keď na hracej ploche vystriedal o 14 rokov mladšieho Thea Walcotta. Beckham si na svoje konto pripísal už 106. reprezentačný zápas a vyrovnal sa Bobbymu Charltonovi. Na druhého v poradí Bobbyho Moora stráca už len dva a na suverénneho lídra brankára Petera Shiltona 19 štartov. Bývalá hviezda Manchestru United a Realu Madrid, povestná svojou vynikajúcou kopacou technikou, kritikom dokázala, že ešte nepatrí do starého železa – pár minút pobytu na trávniku jej stačilo na pripravenie pozície pre Wayna Rooneyho, ktorý ju pretavil vo svoj druhý a anglický štvrtý gól. V marcovom stretnutí s Francúzskom sa Beckham stal iba piatym Angličanom so stovkou zápasov v národných farbách.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....