Barcelončania si podľa vlastných slov zaslúžia triumf


Podľa názoru mnohých futbalových priaznivcov si zaslúži triumf vo futbalovej Lige majstrov 2008/09 španielsky veľkoklub FC Barcelona za ofenzívny štýl, ktorým sa prezentuje počas celej tejto sezóny. V stredu 27. mája na Olympijskom štadióne v Ríme nastúpia zverenci Pepa Guardiolu vo finále najprestížnejšej európskej klubovej súťaže proti obhajcovi prvenstva Manchestru United.
Rovnaké myšlienky ako fanúšikovia zdiežajú aj samotní hráči “La Blaugrana”.
“Vo finále na seba narazia dva kluby, ktoré hrajú futbal radi. Podľa mňa zvíťazí mužstvo, ktoré dlhšie udrží loptu na svojich kopačkách,” predpovedal Xavi, ktorý nepriamo narážal na fakt, že v semifinále Barcelona čelila striktnej defenzíve v podaní FC Chelsea a do rímskeho finále postúpila až zásluhou Iniestovho gólu v nadstavenom čase druhého zápasu. “Netrúfam si povedať, akú taktiku naordinuje svojim zverencom Sir Alex Ferguson. Naším ciežom bude, tak ako počas celého ročníka, ofenzívne predstavenie. Verím, že si triumf zaslúžime práve vďaka nášmu hernému štýlu,” vyhlásil 29-ročný odchovanec Barcelony Xavi.
Kormidelník Kataláncov Guardiola nahradil pred sezónou odchádzajúceho Franka Rijkaarda, káder opustili hviezdni stredopoliari Deco a Ronaldinho, no napriek tomu sa Barcelona prezentovala obdivuhodným útočným štýlom, ktorý jej pomohol už k zisku dvoch trofejí – v domácej ligovej súťaži aj v Španielskom kráľovskom pohári. V Primera División skórovali hráči Barcy 104-krát v 37 stretnutiach. V streleckej produktivite vynikal najmä útočný trojzáprah Messi – Eto´o – Henry, ktorý zaznamenal neuveriteľných 71 presných zásahov. Svojimi výkonmi zaujala aj dvojica domácich stredopoliarov Xavi Hernández, Andrés Iniesta.
V stredu v Ríme proti sebe nastúpia aj dvaja momentálne najlepší hráči na svete – Lionel Messi z Barcelony a Cristiano Ronaldo z Manchestru. “Ronaldo je fantastický, ale Messi je na oveža vyššej úrovni. V súčasnosti je suverénne najlepším hráčom tejto planéty,” pochválil svojho spoluhráča Xavi. Komplikovanú sezónu prežíva reprezentant Islandu Eidur Gudjohnsen, ktorý sa nedokázal prepracovať do základnej zostavy trénera Guardiolu. “Nevidím to negatívne, teší ma, že sa darí mužstvu, aj keď je pravda, že by som chcel hrávať častejšie. Najväčší rozdiel medzi našou hrou v tomto a v predchádzajúcom ročníku je, že sa sústredíme na detaily. Už v lete, ešte pred začiatkom sezóny, sme cítili, že je v našich silách dosiahnuť veža úspechov. Dva primáty sme už získali, teraz chceme aj tretí,” povedal Gudjohnsen.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *